ورود به سما لایو

نحوه ورود به سامانه سما لایو

همانطور که پیش از این اشاره شد دانشگاه علمی کاربردی سامانه سما لایو را برای آموزش از راه دور دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است . داوطلبان به منظور ورود به این سامانه باید وارد سایت samalive.ir شوند . در ادامه نحوه ورود به سامانه سمالایو را ارائه داده ایم .

 

 

1 – جست و جوی عبارت ” samalive.ir و یا samademo.ir ” در کادر بالای مرورگر و یا ” سامانه سما لایو ” در کادر میانی مرورگر

 

 

2 – انتخاب اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان ” سما لایو ”

 

 

3 – ورود به سایت سما لایو و انتخاب گزینه ثبت نام / ورود

 

 

4 – ورود به سامانه با نام کاربری و رمز عبور  ( دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی باید برای ورود به این سامانه از لینک ” ورود با سما سامانه ( فلش زرد ) ” وارد سامانه سما لایو شوند )

 

 

5 – در صفحه باز شده که به سایت هم آوا لینک شده است ، دانشجویان باید نام کاربری و رمز عبور مورد استفاده خود در سایت هم آوا را وارد کنند .

 

 

*** برای ورود به سامانه سما لایو کلیک کنید ***

 

این سامانه تا پایان تعطیلات دانشگاه ها و برگزاری کلاس های آنلاین دانشگاه علمی کاربردی فعالیت خواهد داشت . برای اطلاع از اخبار مرتبط با تعطیلی دانشگاه ها مقاله زیر را مطالعه کنید

نحوه عضویت در سامانه سما لایو samalive.ir

داوطلبان برای استفاده از امکانات سامانه سما لایو باید عضو این سامانه شده و با دریافت نام کاربری و رمز عبور وارد صفحه شخصی خود در این سامانه شوند . خاطر نشان می شود دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی باید با نام کاربری و رمز سامانه هم آوا وارد سامانه سمالایو شوند . در ادامه نحوه عضویت در سامانه سما لایو samalive.ir را ارائه داده ایم .

 

1 – داوطلبان پس از ورود به سایت سما لایو باید گزینه ثبت نام / ورود را انتخاب کنند .

 

2 – در ادامه در صورت عدم عضویت از قبل ، باید گزینه ” همین الان ثبت نام کنید ” را انتخاب کرده و اطلاعات لازم را وارد کنند .

 

 

3 – داوطلبان سپس می توانند به صفحه اصلی بازگشته و با استفاده از نام کاربری و رمز وارد سامانه شوند .

 

 

هم چنین دانشگاه آزاد نیز به منظور تسهیل فرآیند آموزش آنلاین دانشجویان این دانشگاه اقدام به راه اندازی سامانه آموزش آنلاین یکپارچه کرده است . دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند با ورود به سامانه این دانشگاه از آموزش های آنلاین این دانشگاه استفاده کنند .

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا نیز در طول دوران تعطیلات دانشگاه ها همراه دانش آموزان خواهد بود تا از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی راهنمایی های لازم را به دانشجویان بدهند . همچنین در صورتی که در مورد نحوه ورود به سامانه سمالایو دانشگاه علمی کاربردی و نحوه عضویت در این سامانه سوال داشتید می توانید از کارشناس های سامانه مشاوره هیوا مشاوره بگیرید .

لازم به ذکر است علاوه بر دانشگاه های علمی کاربردی ، دانشگاه پیام نور نیز برای یکپارچه سازی آموزش های برخط ارائه شده سامانه آموزش مجازی دانشگاه پیام نور lmsmap.pnu.ac.ir​ را راه اندازی کرده است .

همچنین در ایام تعطیلی مدارس و دانشگاه های کشور به دلیل بیماری کرونا علاوه بر دانشگاه های کشور ، آموزش و پرورش برای دانش آموزان نیز آموزش های از راه دور در نظر گرفته است . این آموزش ها هم از طریق رسانه ملی تلویزیو و هم از طریق شبکه های مجازی انجام می شود .

دانش آموزان برای استفاده از این آموزش ها ابتدا باید در سامانه شاد احراز هویت نموده و سپس با نصب یکی از پیام رسان های داخلی از آموزش های مدرسه و کلاس درس خود استفاده نماید .